Mladší žáci – doplnění utkání, souhrn

Liptál – Huslenky 6:3 (3:1)

Mladší žáci se po dvou povedených výkonech chystali na důležité utkání v Liptále. Do zápasu ale nenastoupili s takovým odhodláním a nechali se od soupeře přehrát a po individuálních chybách už prohrávali po dvaceti minutách 3:0. Naději vykřesal těsně před poločasem Michal Rišica, který zahrával rohový kop, a domácí si dali vlastní gól. Gól do šatny Huslenky pozvedl a druhou půlku začaly velice aktivně a Michal Rišica střelou z dálky snížil na rozdíl jedné branky. Huslenky se hnaly za vyrovnáním, toho využil Liptál, kdy dvěma brejky do otevřené obrany navýšili na 5:2. Huslenkám se ještě podařilo snížit, kdy s přehledem proměnila pokutový kop Sandra Holubová. Ale Liptálu se podařilo znovu utéct a tím završili konečný výsledek na 6:3.

Huslenky – Lužná 1:17 (0:7)

Znovu zápas, kdy naše nejstarší hráče skolila nemoc, a tak naši žáci proti hráčům o hlavu vyšším bohužel neměli žádnou šanci. Sice srdnatě bojovali, ale Ibříšek z Lužné si procházel hřištěm jako nůž máslem. Sám 7 branek nastřílel a další obstaral. Za nás čestný zásah zaznamenal Michal Rišica.

Francova Lhota – Huslenky 10:3 (4:3)

Mladší žáci zajížděli na poslední zápas do Francovy Lhoty. Marodka v našem týmu se ale ještě více rozšířila o Michala Rišicu a Františka Holčáka, tak jsme do Francovky vyrazili ve většině s hráči přípravky. Domácí na tom byli stejně, jejich starší hráči odjeli na školní turnaj. Naštěstí pro ně jim zbyl hráč Ondřej Změlík, který na hřišti odváděl velký kus práce a zařídil snad všechny branky domácích. V prvním poločase už jsme prohrávali 4:0, ale těsně před poločasem se naši dokázali trochu vzchopit a podařilo se jim třemi slepenými brankami snížit na rozdíl jedné branky. V druhém poločase to našim vůbec nešlo, nedokázali si přihrát na pár metrů, nedokázali využít šanci 3 versus 1, když už se dostali k zakončení, netrefili bránu. Naopak domácí hráli s klidem a skóre navyšovali až k výsledku 10:3.

Mladší žáci odehráli svůj první ročník. Po podzimní části se začali hráči v zimě připravovat 1 x týdně v tělocvičně na Hovězí a poté při zlepšení počasí 2 x týdně venku. Těsně před začátkem jarní části jsme svedli přátelské utkání s Ústím, které nám ukázalo, že zimní příprava přinesla značné zlepšení. Nejvíce nás však zrazovala marodka starších hráčů, a tak se někdy naši hráči potýkali s velkou věkovou přesilou. Toho byl příklad hned první mistrovský zápas s Horním Lidčem, ve kterém naši hráči podlehli 0:11, ale i tak celý zápas srdnatě bojovali. To se ovšem nedá říct o zápase v Lidečku, kde jsme nastoupili v kompletní sestavě, a žáčci si mysleli, že to půjde samo. Neplnili obranné povinnosti, neběhali a ani se nesnažili a obdrželi tak ostudný příděl 18:0. Po tomhle utkání dostali hráči velké kázání a to se projevilo hned v následujícím utkání s Novým Hrozenkovem, kde jsme sice podlehli nakonec 4:7, ale zápas byl vyrovnaný do úplného konce. V dalším zápase jsme zajížděli do Ústí, kde jsme měli výborný vstup do utkání a v prvním poločase jsme se ujali vedení 1:3, ale Ústí do druhého poločasu posílilo střední zálohu a začalo nás přehrávat, naši urputně bránili, ale docházeli jim síly a Ústí se nakonec podařilo otočit na 6:4. Po těchto dvou vydařených utkáních jsme zajížděli do posledního Liptálu, kde už jsme chtěli bodovat. Bohužel nám nevyšel vstup do zápasu a po individuálních chybách jsme prohrávali už 3:0, v druhém poločase jsme tedy vsadili vše na ofenzívu. Sice se nám podařilo vždy snížit, ale soupeř využíval brejků do naší otevřené obrany a vždy nám zase odskočili, konečné skóre utkání bylo 6:3. Další utkání jsme zahrávali doma proti soupeři, který na jaro ani jednou neprohrál, bohužel období nemoci schvátilo některé naše hráče, takže naši hráči proti o hlavu vyšším soupeřům neměli žádnou šanci a vysoko prohráli 1:17. K dalšímu zápasu do Francové Lhoty se marodka ještě více rozšířila, Francova Lhota na tom naštěstí nebyla o moc lépe, i tak nás ale porazili vysoko 10:3. A tak jsme uzavřeli náš první ročník na předposledním místě. Po sezóně jsme si předávali individuální ocenění. Nejlepším střelcem se stal Jakub Schön, nejužitečnějším hráčem Michal Řišica a nejlepšího zlepšení za celý rok dosáhl Ondřej Novosad. Pro příští sezónu nám končí naše brankářská jednička Zdeněk Šulák a Jakub Schön. Navíc jsme se rozhodli spolupracovat se sousedním Hovězím a spojili tak své síly a vytvořili jsme sdružený tým Huslenky/Hovězí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *