Mladší žáci – Jablůnka, Valašská Polanka/Lužná

Huslenky/Hovězí – Jablůnka 6:5 (2:5)
Mladší žáci do svého soupeře vletěli hned od první minuty a první střela na branku Štěpána Poláška skončila v bráně, díky čemuž jsme se ujali vedení 1:0. Už o pár minut později to bylo 2:0, když Antonín Koňařík našel krásně volného Tomáše Filáka, který zvýšil na 2:0. Najednou si žáci mysleli, že už to půjde samo. Přestali běhat, nedůsledně bránili a svým bídným výkonem postavili Jablůnku na nohy, která do konce poločasu dokázala zápas zvrátit a otočila skóre na hrozivých 2:5. V šatně dostali žáci velké pokárání, trenéři provedli pár změn v sestavě a do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým. Začali jsme Jablůnku přehrávat ve středu pole, získávali jsme převahu a vypracovávali jsme si standardní situace, které byly v tomhle utkání naší zbraní, a ze tří rohů jsme dokázali skórovat. Nejdříve Štěpán Polášek dokázal přesně trefit odražený míč a snížil na 3:5. Záhy Michal Rišica hlavou nedal brankáři šanci a vyrovnávací branku zatočil do brány Štěpán Polášek přímo z rohu. Poté jsme se hnali za vítězstvím, ale hostům se dařilo odvracet míč z brankové čáry. Až pět minut před koncem utkání se konečně prosadil Petr Koňařík a zvrátil stav na naši stranu (6:5). Konec utkání jsme si již pohlídali a mohli jsme oslavovat tři body.

Valašská Polanka/Lužná – Huslenky/Hovězí 6:1 (2:1)

Tentokrát jsme zajížděli k týmu, který okupuje první místo a chtěli jsme ho potrápit. Hned v 6. minutě jsme se ujali vedení, když se po rohu prosadil Michal Rišica. Pak nás ale soupeř začal přehrávat ve středu pole, naše záloha ztrácela po individuálních chybách míče a nedokázala si přihrát. Byla jen otázka času, kdy se jim podaří skórovat. A tak se taky stalo, nejdříve v 18. minutě se naši hráči nedohodli a tři bránili jednoho hráče, který našel úplně volného spoluhráče a ten se nemýlil (1:1).O pár minut později naše obrana váhala z odkopnutí míče a domácím se podařilo do poločasu otočit skóre. Druhý poločas se bohužel naši hráči neprobudili a stále hráli v mdlém tempu. A tak dovolili domácím hráčům během osmi minut třikrát skórovat a tím odskočili na skóre 5:1. Potom se naši hráči mírně zvedli a vyrovnali hru, snažili se s výsledkem něco udělat, ale domácí gólman zlikvidoval hned tři největší naše šance. A tak platilo nepsané pravidlo „nedáš, dostaneš“ a v 59. minutě domácí uzavřeli skóre na 6:1. Výkon z dnešního zápasu musí mladší žáci hodit za hlavu a v příštím utkání odčinit.