Huslenky : Hovězí 1:4 (0:1)

Přátelské utkání na umělém trávníku na Vsetíně.

Hovězí čekalo v rámci prvního utkání zimní přípravy derby se sousedními Huslenkami…

Hovězí bylo v tomto utkání papírovým favoritem a svou rol plnilo již od začátku utkání. Hověžani drželi míč na svých kopačkách a první branku se jim podařilo vsřelit asi po čtvrthodině hry, když po centru Trlici otevřel skóre Richard Šimčík – 1:0. Huslenky byly blízko vyrovnání, když brankář Hovězí neudržel dlouhý aut do vápna, jeden z obránců dokázal však jeho chybu na brankové čáře rázným odkopem napravit. Hovězí mohlo svůj náskok zvýšit po standartní situaci, když dobře hlavičkoval Jaroslav Kašpar, Hučík v brance hostů ale předvedl výborný zákrok. Těsně před poločasem ještě nebezpečně pálil na branku Hovězí Lukáš Labaj, ale s jeho střelou si golman poradil.

Na začátku druhé půle bylo k vidění na obou stranách hodně nepřesností v rozehrávce. Proto nebylo k vidění ani moc brankových příležitostí. První větší šanci měly Huslenky, ale střelu Lukáše Labaje dokázal brankář vyrazit. Huslenkám se podařilo vyrovnat asi po půlhodině hry v druhé půli, když po rychlém breaku zakončoval přesnou střelou k tyči Jan Chovanec – 1:1. Hovězí však tato branka nepoložila a chvílí nato znovu vedlo, když se krásně z přímého kopu trefil podruhé v utkání Richard Šimčík – 2:1.Třetí branku přidal pár chvil poté Karel Trlica, když jeho přetažený centr skončil k údivu všech až v síti Huslenek – 3:1.Poslední branku v utkání zaznamenal chvilku před koncem Tomáš Zádilský, který tvrdou střelou zakončil pěknou útočnou akci Hovězí – 4:1.

Branky: Šimčík R. 2, Trlica, Zádilský – Chovanec

Sestava Hovězí: Kašpar A. – Varaja, Kučera M., Kašpar J., Šimčík R. – Blaha, Zámečník (46. Tkadlec), Zádilský, Trlica – Kučera R., Loučka

Sestava Huslenek: Hučík (46. Rišica) – Tydlačka Pavel – Hrbáček, Pisklák, Januš – Koňařík, Baletka, Labaj, Brhlík D. – Chovanec, Slováček, střídali: Rýc, Brhlík M., Krhovják

Rozhodčí : Teter