Zpráva šachového oddílu

Úvodem bychom chtěli konstatovat, že se spolupráci všech hráčů oddílu můžeme být nadmíru spokojeni, jelikož sezóna, která letos proběhla, patřila mezi ty nejlepší za posledních deset a více let. Na vynikajících výsledcích se podílejí všichni hráči, kteří už reprezentují šachový oddíl TJ Sokol Huslenky více jak 20 – 30 let.

Mezi nejstaršími harcovníky herně až doposud patří tito hráči: Antonín Maňák, Jan Múdrý, Josef Měrka, Václav Chrástecký, Radek Chrástecký, Pavel Holec, Petr Mieres, Josef Múdrý, Pavel Krátký, Rudolf Valo, Radim Palacký a Petr Krejčí. Také musíme vyzdvihnout vychované mladé hráče trenérem Miroslavem Bělíčkem v místní základní škole Huslenky, kteří se na těchto úspěších taky podílejí, zvláště Pavel a Petr Hrbáčkovi. K těmto dobrým výsledkům nám dopomohli i hosté z jiných šachových oddílů jakožto Vlastimil Straděj (ŠKZ Vsetín), dále Vladislav Bambušek a Martin Klíma (oba ŠO Karolinka).

 

Šachové družstvo oddílu TJ Sokol Huslenky „A“ hraje okresní přebor, kde se soutěže letos zúčastnilo 11. oddílů z různých měst a obcí. Z deseti utkání náš oddíl vyhrál osm zápasů a pouze 2 prohrál. Pár kol v této soutěži triumfoval a byl na čele (1. místě) tabulky, ale v posledním zápasem, prohrou spadl na celkové třetí místo, čímž ztratil naději na postup do krajského přeboru. Šachové družstvo oddílu TJ Sokol Huslenky „B“ hraje regionální přebor, kde hrálo osm oddílů. Ze sedmi utkání vyšel náš oddíl třikrát vítězně, taktéž třikrát remizoval a pouze jednou okusil hořkost porážky. Celkově obsadil také třetí místo.

V sezóně 2015 – 2016 bude družstvo „A“ startovat opět v okresním přeboru. V sezóně nepočítáme s posílením ze ŠO Karolinka a tak dostanou příležitost hráči z našeho „B týmu“.    Družstvo „B“ bude posíleno o šachové nováčky od pana Bělíčka a budou tak získávat své nové zkušenosti v šachových soutěžích.

Závěrem kdybychom měli hodnotit účinkování našich oddílových šachistů, můžeme konstatovat, že výsledky i umístění je na dobré až vynikající úrovni a právem můžeme být hrdi a spokojeni v tak silné konkurenci ostatních šachových oddílů jako ŠKZ Vsetín, ŠO Hošťálková, Valašské Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm a další. Jejich šachová základna se totiž pohybuje i kolem padesáti i více hráčů.

Zároveň všichni hráči oddílu děkují TJ Sokolu a představenstvu obce za pochopení a podporu při rozvíjení šachového sportu v obci Huslenky a nadále se budou snažit o dobré výsledky i v příštích ročnících.

předseda šachového oddílu                                                                                                                                  Jan Múdrý

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *