Huslenky : Nový Hrozenkov 2:1 (0:0)

V neděli 9.8. proběhlo první kolo nové sezony 2015/16. V něm jsme se utkali hned v hornovsackém derby proti Novému Hrozenkovu, který postoupil ze třetí třídy. Na utkání bylo znát, že se jedná o první zápas po letní přestávce. V prvním poločase byla vidět řada nepřesností a oba týmy se dostávaly k zakončení jen sporadicky. Ale do druhého poločasu jako by nastoupily úplně nové týmy. Najednou začalo být utkání pro diváka velice atraktivní. Nejdříve zahrozil Nový Hrozenkov, ale Lukáš Orság křižnou střelu jen o kousek minul. Na druhé straně se řítil Jaroslav Slováček sám na brankáře, bohužel se nepodařilo zakončit. Hned po něm se dvakrát dostal do zakončení Martin Rýc, ale mezi tři tyče se nevlezl. Po řadě šancí přišel trest, dlouhý aut, který propadl mezi čtyřmi hráči až k Orságovi a ten šikovnou tečí míč usměrnil do domácí sítě (0:1). Hosté se dostali do mírné převahy a tlačili se do navýšení výsledku. Krásnou střelou zpoza dvacítky vytáhl robinsonádou Marek Hučík a další následné hlavičky mířily vedle. Na druhé straně hrozila z přímých kopů nová posila Huslenek Tomáš Helis. Nejdříve orazítkoval břevno, při dalším ho sice brankář vychytal, ale Martin Rýc se dostal k dorážce jako první a na potřetí se nemýlil. (1:1). V 85. minutě domácí zahrávali rohový kop, na který si naskočil Jaromír Zádilský a hlavou poslal míč do brány, ten ještě stihli na poslední chvíli hosté vytáhnout, ale dorážka Labaje byla nekompromisní (2:1). Hosté se v posledních minutách pustili do velké ofenzívy a hnali se za vyrovnáním, ale domácí to odkopali na cenné tři body.