Ohlédnutí za minulou sezonou

Po zimní pauze se v únoru naplno rozjely tréninky mužů pod vedením nového trenéra Antonína Trlici. Tréninky probíhaly třikrát týdně, středy patřily hovězské tělocvičně, pátky a neděle trávili hráči na víceúčelovém hřišti v Huslenkách. Během přípravy Huslenky odehrály čtyři přátelská utkání, nejdříve se sousedským Hovězím (1:4), následovalo nerozhodné utkání s Janovou (3:3), vítězné v Ústí (3:1) a nakonec prohra s Novým Hrozenkovem (0:2). Takto muži nakročili do jarní sezóny pro rok 2015. Hned první zápas jarního kola, který měli odehrát s Byninou, byl kvůli špatnému počasí odložen. A z toho druhého odcházely Huslenky vinou velmi špatného výkonu poraženi od Stříteže (0:4). Až na domácím hřišti se Huslenkám začalo dařit a s Hutiskem vyhrály těsným výsledkem 1:0, díky čemuž jim do tabulky naskočily první body jarní sezóny. Následující zápas v Choryni měl pro Huslenky velmi nepříjemný průběh, kdy už po 20. minutách prohrávaly 0:4, s nejistým gólmanem v zádech si nakonec všichni oddychli, když tento zápas konečně skončil (1:6). S Horní Bečvou se jim pak podařilo uhrát remízu, takže zápas dostal divácky zajímavé rozuzlení v podobě penaltových rozstřelů, kde brankář byl pohotový a střelci úspěšní, a Huslenky tak získaly cenné dva body (4:3). Že jim penalty jdou, ukázal i následující zápas, kdy dohrávali odložené první jarní kolo s Byninou, a díky penaltám získali další dva body (4:3). Další dva zápasy s týmy z předních míst tabulky byly velkou výzvou, ještě s Prlovem to byla těsná prohra 2:3, s Karlovicemi už byl výsledek výraznější 2:5, ale pro oba zápasy platilo, že Huslenky hrály se svými soupeři velice vyrovnanou hru, za kterou se nemusely ani po prohře stydět. Další pozitivní věcí bylo, že hráči dostali chuť bojovat, což se projevilo i v následujících zápasech. S Kelčem ještě remizovali a tentokrát je nepodržely penalty, takže pro ně zápas skončil 1:2 ziskem jednoho bodu, ale hned další tři utkání pro ně skončila vítězně. Zápas s Poličnou byl napínavý až do konce a Huslenkám se ho povedlo rozhodnout až v 92. minutě (4:3), ve Valašské Bystřici už o vítězi nebylo pochyb a Huslenky s přehledem zvítězily 3:0, což korunovaly krásnou domácí výhrou se Lhotkou 2:0. Posledním zápasem jarní sezóny bylo emotivní derby s Halenkovem, ještě po prvním poločase nebylo jasné, který z těchto týmů odejde ze zápasu jako vítěz, tak byl ten souboj vyrovnaný, bohužel v druhém poločase přišel výpadek Huslenek, který domácí potrestali dvěma góly (0:2).

Do nové sezóny už Huslenky nastupují bez trenéra Antonína Trlici, za kterého se jim doposud nepodařilo najít náhradu, takže na trenérském postu zaskakuje současný předseda fotbalového oddílu Zbyněk Januš. Huslenský tým také čeká obroda, pomalu je začínají opouštět stálice místního týmu David Pisklák a Pavel Tydlačka, a tak předávají zkušenosti svým mladším následovníkům. Huslenky tak potřebovaly doplnit bílá místa ve střední záloze a obraně. Náhradu za středního záložníka našli v podobě Tomáše Helise ze Lhoty u Vsetína a do obrany se vrátili Petr Obr a Stanislav Václavík z Halenkova. Huslenští gólmani jsou velmi žádaní, Josef Machalec je na hostování v Leskovci a o talentovaného gólmana Adama Rišicu projevuje zájem Vsetín. V mužích tak pokračuje spolupráce s Markem Hučíkem z Hovězí, odkud je i již huslenská stálice Radek Koňařík.